Jak jezdit MHD

Jak jezdit MHD

Všímáte si lidí kolem sebe v MHD? Všichni se mračí a nejspíš vy s nimi, proč? Co to zkusit jinak? Co kdybyste se příště, až pojedete MHD usmívali? Jen to zkuste jako takový experiment. Náš mozek totiž funguje podivně, když jsme šťastní, tak se usměje, ale funguje to i naopak. Když se usmíváme, tak si mozek myslí, že jsme šťastní. V ten okamžik v mozku dochází k patřičným reakcím a pocit radosti opravdu prožijeme.

Úsměv je také nakažlivý tím, že uděláte radost nejen sobě, ale i spolucestujícím. A od toho tady přece jsme, abychom dělali radost lidem kolem nás, úsměv vás koneckonců nic nestojí. Chtěli byste se i vy nejen letmo usmívat?

V dnešní době všichni koukají do mobilů či tabletů a už se lidi vzájemně vůbec nezdraví a společně se během cesty v MHD nebaví. Ať je autobus úplně narvaný nebo jedete sami, máte takový pocit izolace. Čím dál víc jsme od sebe izolovaní, i když se mezi lidmi pohybujeme. Letmý úsměv potěší a spolucestující se třeba a na chvilku podívají někam jinam než na displej či do novin.

Příště až někam pojedete, odložte na chvilku mobil, tablet či noviny a buďte v přítomnosti v dopravním prostředku s ostatními lidmi. Podívejte se na ně, uvědomte si, jak se mohou cítit, kam zrovna jedou a jestli by je náhodou váš úsměv nepotěšil.

Denně se vědomě snažte, abyste vyčarovali úsměv nejen na svém obličeji, ale na obličejích lidí, kteří se s vámi potkají, ať už to je v dopravním prostředku či za jakýchkoliv jiných okolnostech. Pokud se vám povede svým úsměvem udělat radost alespoň jedné další osobě, skvělé! Jen tak dále, následující den to mohou být už dva lidé a brzy se všichni budeme těšit na cestu MHD, že vzájemně budeme šířit radost a štěstí.

Podělte se se mnou i dalšími o své zážitky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *