Transformace kouče

Transformace kouče

Už od raného dětství jsem se musel přesouvat z krajiny do krajiny a vždy jsem přišel o své přátelé a potřeboval jsem si najít nové. Potom, co jsme se vrátili z Londýna zpět do Prahy, když mi bylo 6 let, našel jsem si nového přítele, který mě jen tak neopustí – počítačové hry.

Na počítačových hrách jsem byl závislý přibližně 20 let. Pamatuji si dny, kdy jsem od rána do noci nic jiného nedělal, nehledal jsem v životě žádné jiné naplnění. Než mě začalo fascinovat, jak můžu pomáhat lidem, vytvořit pro ně prostředí, že jim připadá, že si pouze povídáme/hrajeme, přičemž musím na vše myslet, aby na konci sezení odcházeli bez problému. Čím je sezení zábavnější a vedenější s lehkostí, tím spíš dojde ke správným nenásilným změnám.

Během pobytu v Kanadě kvůli stresu z okolí a také velmi snadné dostupnosti vdolků, nezdravého fastfoodu a málo pohybu jsem se pěkně zakulatil. Vyšší než bezpečnou váhu jsem měl necelých deset let, více o hubnutí zde.

S alkoholem jsem se velmi dobře seznámil po návratu z Ottawy. Jelikož jsem s ním před tím neměl žádné zkušenosti, vše jsem přeháněl do excesu. Ve svých 13 letech jsem na středí poprvé pil, trvalo mi dalších 10 let, než jsem se rozhodl ke svých 23. narozeninám si dát ten nejlepší dárek – abstinenci.

Po 10 letech experimentování jsem s pitím alkoholu definitivně skončil, protože si cením plnou bdělost za všech okolností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *