Jste s tím pravým podle Archetypální psychologie?

Jste s tím pravým podle Archetypální psychologie?

I když si to nechceme připustit, z větší části dne nás ovládá naše nevědomí. Některé části můžeme ovlivnit, zatímco určité věci jsou dané prakticky od narození, během dětství se rozvíjí. Mám na mysli archetypy bohů, kteří nám z duševních hlubin ovlivňují nejen vztahy, nýbrž povolání, zájmy a vytvářejí jisté závislosti.

Řečtí bohové vyobrazení v Pompejích

Podle mě je životně důležité, aby každý znal alespoň svůj hlavní archetyp, ten mu dává sílu a pomáhá ho držet při zdraví. Ovšem pokud se stane příliš dominantním, mohou se probrat i jeho temné stránky. Pak nastává propad závislostem, narcisismu či upadnutí do deprese.

Zároveň nám v srdci sídlí anima (u žen animus); vhodný protějšek. Potřebné je uvědomit si, která anima (animus) se nachází v našem nitru. Dalším krokem je najít si partnerku (partnera), které vládne tato bohyně (bůh). Taková spřízněná duše nám dodá sílu, inspiruje nás a pomáhá nám udržovat se ve skvělém zdraví.

Jsou archetypy, které se k sobě hodí; bozi, kteří k sobě patří, jsou ovšem i milostné páry, které nemají dlouhodobý potenciál. Např. Zeus, vládce bohů, ke kterému vzhlíží většina bohyň, ale jediná, která si ho dokáže na delší dobu udržet je Héra.

U žen je to archetyp Afrodity, která si dokáže získat téměř každého boha, poloboha či hrdinu, ale nakonec se usadí s Hefaistem. Pouze on ji umí vnímat a vážit si ji, jak si zaslouží a ne jen povrchně na ukojení sexuálních tužeb.

Přijďte na seminář či na koučink, kde se dozvíte víc o archetypech bohů, kteří vás ovládají, jaké mají slabé i silné stránky a kdo se k vám hodí. Osobně se vám budu věnovat a vše vám podrobně vysvětlím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *